‘Çete kavgası’: Peker ‘Berat Albayrak beni yok etmek istiyor’ dedi

KRONOS 08 Mayıs 2020

ANKARA – Geçmişte organize suç örgütü liderliğinden yargılanıp hüküm giyen Sedat Peker, yayınladığı video ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la ilgili şok iddialarda bulundu.

DOSYA PEKER’E ULAŞTI, YURTDIŞINA KAÇTI

Peker, YouTube üzerinden yayınladığı bir video ile yurt dışına çıkma nedenine açıklık getirdi. Yaklaşık iki yıl önce bazı insanların kendisine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kendisini bitirmeye çalışacağını söylediğini ancak bunları ciddiye almadığını ifade eden Peker, “Sonra bir dönem bu sürekli devam edince beynimin içinde bu yer edinmeye başladı. Yanıma gelenler sürekli bunu söylemeye başladı. Bir gün bana bir telefon yollandı. Bu telefonun kamerasından çekim yapılmış kamera çekiminin içerisinde bir dosya ve bu dosya bana karşı hazırlanan örgütlü bir suç dosyası. Ben bunu alınca dedim ki UYAP’a kaydedilmemiş. Sayın cumhurbaşkanımızın sözü var. ‘Fettullahçıların yapmış olduğu hiçbir şeyi yapmayacağız’ diye ancak UYAP’a işlenmemiş ya da işlenmişse başka bir isimle işlenmiş ‘FETÖ’cülerin taktiği olan bu şekilde dosya hazırlanmanın anlamı ne olabilir. Bana böyle bir dosya yok dediler. Daha sonra bana dönüp, ‘ya önemli bir şey değil’ dediler. Ben de ‘abi Allah aşkına önemli bir şey olmasa bunu UYAP’a yüklerler mi?’ dedim. Bunda büyük bir art niyet var” diye konuştu.

“ALBAYRAK UÇAĞI BEKLETTİ, KAFAMDA KESİNLEŞTİ, BENİ YOK ETMEK İSTİYOR”

Bakan Berat Albayrak’la ilgili iddialar sürekli duymaya başladığını dile getiren Peker, bundan artık emin olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Ben bununla ilgili yapacağım en iyi şeyin yurt dışına çıkmak olduğuna karar verdim. Yurt dışına çıkarken iki gün sonra dönecekmiş gibi kayıtlar tutturdum. Ancak içimden geçen şey geri dönmemekti. Hem eğitimim hem tedavilerim, işlerim vardı. Uçağa bindik tam uçak kalkacakken pistin orada 1 saat kadar durduruldu. Kaptana sordum ‘bilmiyorum’ dedi. Sonra dediler ki ‘Sayın Cumhurbaşkanı’nın uçağı gelecek ondan bekliyoruz’. Ama o gün Cumhurbaşkanı’nın uçağının oraya inişi yoktu. Neyse biz uçağa bindik. Karadağ’a geldik. 2-3 saat sonra arkadaşım aradı. ‘Sizi bugün havaalanında beklettiler, Berat Bey talimat vermiş sakın yurt dışına çıkmasına izin vermeyin. Onu gözaltına alın sonra cezaevine atın’. Demişler ki ‘Efendim dosya hazır değil. Yasak olmadığı için bırakmazsak suç olur. Zaten sürekli Karadağ’a gidip geliyor. Yine gelir.’ Artık kafamın içinde her şey netleşti kesinlikle Berat Bey beni yok etmek istiyor”

Peker sözlerinin devamında Berat Albayrak’ın çevresinden birini aradığını, o kişinin kendisine Berat Albayrak’ın böyle bir şey yapmayacağını söylediğini belirterek, “Üç hafta sürdü. Yanıma kim gelirse bu konuyu açarsanız sizi kovarım dedim. Ve bu konu 3 hafta içerisinde gündemden kalktı” dedi.

“POLİS TEŞKİLATININ İÇİNDE BİR KLİK TARAFINDAN DESTEKLENEN BİRKAÇ TANE ÇAKAL…”

Daha sonra kendisine karşı sistematik bir saldırı başlatıldığını iddia eden Peker, “Onu planlayıp başaramayanlar. Sistematik olarak polis teşkilatının içinde bir klik tarafından desteklenen birkaç tane çakalın, derin devlet olduğunu iddia eden çakal, bir anda lağımdan boşalan karaktersiz insanların sözlerini duymaya başladım. Oradan bakınca ben buradan gerizekalı gibi görünüyorsam bu benim için ölümden daha kötü. Yani sizin planınız bu mu? Yani sizin zeka seviyeniz bu mu? Benim sinirlerim çelikten kardeşim… 80 milyonu çıkarın küfür ettirin isterseniz… İsterseniz 8 milyarlık dünya nüfusunu küfür ettirin” diye konuştu.

Peker videonun son bölümlerinde ‘kimseden korkmadığını’ belirterek, “Saddam da atıp tutuyordu hatırlarsanız. Her gün televizyonlarda hem kendi hem bakanları hem komutanları küfür kafir ediyorlardı. Sonuç, lağım çukurundan, b.k çukurundan çıkardılar” dedi.

ÇAKICI İLE BARIŞTI, BAKAN ALBAYRAK İSMİNİ VERDİ

Bu arada Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, infaz yasasındaki değişiklikle hapisten çıkan Alaattin Çakıcı ile Sedat Peker arasında başlayan sözlü tartışma, hakaret ve küfürleşmenin son bulduğunu yazdı. Öztürk, aralarında husumet bulunduğu belirtilen Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker’in devreye giren ‘hatırlı dost’ sayesinde telefonda uzun uzun konuştuklarını ve aralarındaki anlaşmazlığı giderdiklerini öğrendiğini iddia etti. Sosyal medyada o “hatırlı kişinin” kim olduğu merak konusu olurken, Sedat Peker’in Çakıcı ile barıştıktan sonra Berat Albayrak’ı doğrudan hedef alan açıklamalar yapması da “manidar” bulundu.

.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram