Zelensky’den Rus askerlere: Dünyada sizin için hiçbir yer huzurlu olmayacak

Ukrayna lideri Zelenskiy, ulusa sesleniş konuşmasında vatandaşlarından güçlü olmalarını istedi. Rus ordusu mensuplarına seslenen Zelenskiy, "Dünyada sizin için hiçbir yer huzurlu olmayacak, mezarlık hariç” dedi.

KRONOS 07 Mart 2022 DÜNYA

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi ikinci haftasını doldurmak üzere. Rusya ordusunun saldırıları devam ediyor. Ukrayna lideri Volodimir Zelenskiy, Rus ordusu mensuplarına seslenerek “Dünyada sizin için hiçbir yer huzurlu olmayacak, mezarlık hariç” dedi.

Vatandaşlarından güçlü olmasını isteyen Zelenskiy Rus ordularının Ukrayna’da işlediği suçlardan dolayı cezalandırılacağını söyledi. Zelenskiy, “Bugün Affetme Pazarı. Fakat biz binlerce kurbanı unutmayacağız. Binlerce acı çekeni unutmayacağız. Ve Tanrı da unutmayacak. Bugün değil. Yarın değil. Asla. Affetmek yerine ve Yargılanma Günü olacak” ifadesini kullandı.

Ukrinform’un aktardığı konuşmada, “Evleri yıkmanızı affetmeyeceğiz. Bugün Okhmatdyt’te hava savunma sistemimizin düşürdüğü füzenizi unutmayacağız. 500’den fazla bu tür füze bizi vurdu. Ukrayna’nın her yerini insanlarımızı ve çocuklarımızı vurdu” dedi.

Zelenskiy konuşmasının sonunda ise ,”Şehirlerimizi, insanımızı vuran, topraklarımızı bombalayan ve roket atan her bir p..i bulacağız. Dünyada sizin için hiçbir yer huzurlu olmayacak, mezarlık hariç” ifadesini kullandı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com