‘Yeni yıla en umutsuz giren ülkeler’ listesi açıklandı: Türkiye ilk üçte

Uluslararası araştırma şirketi Ipsos, "2022'ye en umutsuz giren ülkeler" başlığı altında çalışma başlattı. Türkiye listede 3. sırada yer aldı.

KRONOS 22 Aralık 2021 GÜNDEM

2021 yılını geride bırakmaya sayılı günler kaldı. Uluslararası araştırma şirketi Ipsos, “2022’ye en umutsuz giren ülkeler” başlığı adı altında çalışma başlattı. Japonya’nın ilk sırada yer aldığı listede Türkiye 3. sırada yer aldı.

HaberGlobal’in aktardığına göre, şirket binlerce insana “yeni yıldan umudun var mı?” sorusunu yöneltti.  Sorulan sorulara yanıt veren insanlar, ülkelerinde kendilerini ne gibi sorunlar veya ne gibi güzellikler beklediğini sıraladı.

TÜRKİYE 3’ÜNCÜ SIRADA

Tüm bunların sonucunda veriler toplandı, analizler yapıldı. Ipsos, yeni yıla en umutsuz giren ülkeleri sıraladı. İçlerinde Türkiye’nin 3. sırada yer alması ise dikkat çekti.

Son zamanlarda yaşanan kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet, trafik kavgaları, tecavüz/cinsel istismarlar, hayvanlara şiddet, döviz kuru hareketliliği gibi birçok maddeyi neden olarak sıralayan vatandaşlar 2022 yılına dair bir umut beslemediklerini belirtti.

ÇİN, YENİ YILDAN EN UMUTLU ÜLKE

Listenin en sonunda yer alan Çin ise, 2022 yılından oldukça umutlu. 2019 yılında koronavirüsün ilk tespit edildiği ülke olan Çin’in, yüzde 94 ortalamayla en son sıraya yerleşerek “en umutlu ülke” seçilmesi, dikkatlerden kaçmadı. Teknolojiden, ekonomiye, eğitimden, çalışma hayatına bir çok konuda şanslı olduklarını düşünen Çinlilerin sayısı, oldukça fazla.


 

EN UMUTSUZ ÜLKELER

Araştırma sonucunda “2022’ye en umutsuz giren ülkeler” şu şekilde sıralandı: Japonya, Belçika, Türkiye, Almanya, ABD, İngiltere, İtalya, Kanada, Arjantin, Brezilya, Şili, Çin.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com