Yeneroğlu: ‘Devlet kutsaldır, ne yapsa yeridir’ mantığıyla hukuk devletine ulaşamazsınız

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, bir devletin en önemli görevinin insan onurunu korumak olduğunu belirterek, "Bunu es geçip, 'nasıl olsa bizim, devlet kutsaldır, ne yapsa yeridir' mantığını koyarsanız hukuk devletine ulaşamazsınız."dedi. 

KRONOS 08 Ekim 2020 GÜNDEM

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, bir devletin en önemli görevinin insan onurunu korumak olduğunu belirterek, “Bunu es geçip, ‘nasıl olsa bizim, devlet kutsaldır, ne yapsa yeridir’ mantığını koyarsanız hukuk devletine ulaşamazsınız.”dedi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde’nin gözaltına alınmasını eleştirerek, toplumun her kesiminin hukukun üstünlüğüne uyulmasını yüksek sesle dile getirmesi gerektiğini belirtti. Yeneroğlu, devletin öncelikli görevinin insanın onurunu korumak olduğuna işaret ederek, “Bunu es geçip, ‘nasıl olsa bizim, devlet kutsaldır, ne yapsa yeridir’ mantığını koyarsanız hukuk devletine ulaşamazsınız. Devlet adına her eylem hukuka uymak zorundadır! “dedi. 

DEVLET HUKUKA UYARAK GÜÇLÜ OLUR

Hukuka uymayan devletin gayri meşru olduğunu vurgulayan Yeneroğlu,  “Vatanseverlerin öncelikli görevi, devlet adına işlenen ve kime yönelirse yönelsin, hukuk dışı, yani gayri meşru eylemlere şerhsiz karşı çıkmaktır. Bildik sağ refleksin aksine, devlet böyle güçlü olur, hukuku ezerek değil!” değerlendirmesinde bulundu. 

Yeneroğlu, toplumun her kesimini o veya bu şekilde yakalayan bu adaletsizliklerin son bulması için hukukun üstünlüğünü ve devlet dahil, herkesin hukuka uymak zorunda olduğunu yüksek sesle dile getirmek zorunda olduğumuza dikkat çekerek, ” Umarım ‘Gardiyanlar da sizin.’ deyip bu hukuksuz süreci uzatmazlar”dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com