Uşak’ta 30 öğrenci 3 gündür gözaltında: Avukatlarıyla görüşemiyorlar

Uşak'ta yürütülen soruşturma kapsamında Uşak ve çevre illerden yaşları 19'la 23 arasında değişen 30'a yakın kadın öğrenci gözaltına alındı. Üç gündür gözaltına tutulan öğrencilerin avukatlarıyla görüşmelerine de izin verilmiyor.

KRONOS 02 Eylül 2020 GÜNDEM

Uşak merkezli yürütülen Gülen cemaati soruşturmaları kapsamında geçtiğimiz pazartesi günü çevre iller de dahil olmak üzere 30’a yakın kız öğrenci gözaltına alındı.

Gözaltına alınan bir öğrencinin ailesinin verdiği bilgiye göre; Uşak merkezli operasyonda Pazartesi 6.30’da öğrenciler gözaltına alındı, şehir dışında olanlar da toplanıp getirildi.

AVUKAT GÖRÜŞÜ YASAK AMA ÜÇERLİ GRUPLAR HALİNDE TUTULUYORLAR

Covid 19 virüsü bahane edilerek de öğrencilerin avukatlarıyla görüşmelerine izin verilmedi. Ancak Uşak TEM, KOM ve diğer şubelerde öğrenciler üçerli kişilik gruplar halinde bir arada tutuluyor.

TAKİPTEKİ KADIN ÖĞRENCİLERİN BİNADA GİRİNCE…

Öğrencilerden birinin ailesinin kiralayıp çocuklarının kalması için tuttuğu bir evin ‘cemaat evi’ gerekçesiyle polis tarafından takibe alındığı, takipteki bir kadının binaya giriş çıkışı nedeniyle ev ve öğrencilerle irtibatı olanların gözaltına alındığı öğrenildi.

“ŞİMDİ DE SAVUNMA HAKKI GASP MI?”

Konuyla ilgili HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da “Uşak Emniyet müdürlüğünde neler oluyor?? Gözaltına alınan kişilerin 3 gündür avukatlarıyla görüştürülmediğini haber aldım. Özgürlüğün her türünü gasp ettiler, şimdi de savunma hakkı gaspı mı? @TC_UsakValiligi” açıklamasında bulundu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com