Ukrayna’ya DiCaprio’dan 10 milyon dolar, Çin’den 792 bin dolar yardım

Çin'in Rusya'nın saldırısı altındaki Ukrayna'ya 792 bin dolarlık insan yardım göndereceği açıklandı. Ukrayna kökenli oyuncu Leonardo DiCaprio'nun ise işgal mağdurlarına yardım için 10 milyon dolar bağışladığı belirtildi.

KRONOS 09 Mart 2022 DÜNYA

Oscar ödüllü yıldız Leonardo DiCaprio

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik 24 Şubat’ta başlattığı işgal harekatı 14. gününde de devam ediyor. Bu süreçte pek çok ünlü isim, savaş mağdurları için bağış yardımında bulunuyor. Batı’yı eleştiren Çin devleti Ukrayna için 792 bin dolarlık insan yardım ayırdı. Yardımın miktarı tartışma konusu oldu. Hollywood yıldızı Leonardo DiCaprio ise 10 milyon dolar bağışladı.

TAKSİT TAKSİT GÖNDERECEK

Rusya’nın işgalinin başladığı günden bu yana Moskova yerine Batı’yı eleştiren Pekin, yardımın ilk kısmının da yola çıktığını duyurdu. Yardımın geri kalan kısmının ilerleyen günlerde gönderileceği ifade edildi.

The Independent’ın aktardığına göre Çin Dişişleri Bakanlık Sözcüsü Zhao Lijian, Ukrayna’ya yapılacak yardımın 792 bin dolar tutarında olduğunu ve ilk kısmının da yola çıktığını söyledi. Çin medyasında yer alan haberlerde yardımın miktarı halk arasında şaşkınlıkla karşılandı. Sosyal medya kullanıcıları yardım rakamının neden 792 bin dolar olduğuna bir anlam veremediklerini ifade ettiler.

DİCAPRİO’DAN 10 MİLYON DOLAR

Ukrayna kökenli oyuncu Leonardo DiCaprio işgal mağdurlarını unutmadı. Ünlü yıldız Rusya’nın işgali karşısında mücadele veren Ukrayna’ya 10 milyon dolar bağışladı. Uluslararası Visegrad Fonu, DiCaprio’nun Ukrayna için yaptığı 10 milyon dolarlık bağışı duyurdu.

Oscar ödüllü yıldız Leonardo DiCaprio’nun büyükannesi Odessa doğumlu. DiCaprio’nun büyükannesinin 1917 yılında Ukrayna’dan Almanya’ya göç ettiği, burada da annesinin doğduğu biliniyor. Hollywood’dan Ashton Kutcher, Mila Kunis gibi isimler de Ukrayna için bağış kampanyasına katılmıştı. Mila Kunis de Ukrayna’da doğmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com