Tarla kenarında cesedi bulunan bebeğin anne babasına tutuklama

Uşak’taki bir tarla kenarında sırt çantasında cesedi bulunan bebeğin anne ve babası olduğu tespit edilen şüpheliler tutuklandı.

KRONOS 23 Ocak 2023 GÜNDEM

Uşak’ta tarla kenarında cesedi bulunan bebeğin anne ve babası tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Fatih Mahallesi’ndeki Orhan Gazi Caddesi’nde tarla kenarında 18 Ocak’ta bebek cesedinin bulunmasıyla ilgili soruşturmada, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 4 Ocak’ta dünyaya gelen bir bebeğin nüfus kaydının yapılmadığını belirledi.

Polis ekibi, hastanede doğum yapan K.G’nin (27), Ünalan Mahallesi’ndeki apartta kaldığını tespit etti. K.G, gözaltına alındı. K.G’nin ifadesi doğrultusunda bebeğin babası olduğu değerlendirilen S.D. (28) de yakalandı.

ÖLÜME TERK ETTİKLERİNİ İTİRAF ETTİ 

K.G. ifadesinde Bartın’da yaşadığını, internette tanıştığı S.D. ile bir yılı aşkın süredir ilişkileri bulunduğunu, zaman zaman Uşak’a gelerek S.D. ile kaldığını, birlikteliklerinden ailelerinin haberi olmaması ve bakamayacaklarını düşündükleri için bebeği ölüme terk ettiklerini söylediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemin ardından adliyeye sevk edilen K.G. ve S.D. çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Fatih Mahallesi’ndeki Orhan Gazi Caddesi’nde küçükbaş hayvan çiftliği bulunan R.H, 18 Ocak’ta polisi arayarak çiftliğinin karşısındaki boş tarlanın kenarında sırt çantasında bebek cesedi bulduğunu bildirmişti. Olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com