Şamil Tayyar: 50+1, Cumhurbaşkanımıza ve sisteme kurulan tuzaktı

AKP'li Şamil Tayyar, mevcut cumhurbaşkanı seçim sistemini eleştirerek, " 50+1, Cumhurbaşkanımıza ve sisteme kurulan tuzaktı. Düzeltilebilirdi, vakti geçti. Yeni tartışma, seçimle ilişkilendirilir. Kazanmaya odaklanmalı, kazanınca biz değiştirmeliyiz" dedi.

KRONOS 16 Kasım 2021 GÜNDEM

AKP MKYK Üyesi ve eski Milletvekili Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanlığı seçimindeki 50+1 uygulamasının Cumhurbaşkanına ve sisteme kurulan bir tuzak olduğunu iddia etti.

AKP’li yetkililerden Cumhurbaşkanlığı seçim sistemine yönelik açıklamalar gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mevcut sistemde yeniden seçilmesinin mümkün olmadığının anlaşılmasının ardından AKP’li yetkililerden sisteme yönelik eleştiriler artmaya başladı. AKP’li Şamil Tayyar, AKP tarafından getirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve sisteme tuzak olduğunu iddiasında bulundu. AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise sisteme yönelik eleştirilerle ilgili muhalefetten önerisinin ne olduğunu sormuştu.

Tayyar’ın konuyla ilgili sosyal medya açıklaması şöyle: “Geçmişte karşı çıkmış, ağır eleştirilere muhatap olmuş biri olarak söz hakkım var. 50+1, Cumhurbaşkanımıza ve sisteme kurulan tuzaktı. Düzeltilebilirdi, vakti geçti. Yeni tartışma, seçimle ilişkilendirilir. Kazanmaya odaklanmalı, kazanınca biz değiştirmeliyiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com