Salgınla mücadelede demokrasiyi harcamak

Sıcak para ararken bütçe desteği vermekten salgında demokrasiyi feda etmemeye, TSF'deki ilginç yapılanmadan iktidarın iç ve dış politika ayrımına...

KRONOS 05 Aralık 2020 PODCAST

https://soundcloud.com/user-436877268/051220-kp

Murat Muratoğlu, Sözcü: Merkez Bankası’nın kasası eksi 48 milyar dolarda… Dış borç 430 milyar dolarda… Yaklaşık 10 milyon işsiz… Batan on binlerce işletme… Tasarruf için soğukta kombiyi açmayan insanların yaşadığı bir ülke… Nereden nereye?

Doğan Tılıç, Birgün: Aslında, her zor durumu aşmanın reçetesi korona ile mücadele için de geçerli: Pandemiye karşı mücadelede başarı, demokrasiye rağmen değil, ancak demokrasi ile gelecek!

Evrensel Doğan, Evrensel Bilgin: Hükümet bundan sonra atın hareketini Türkiye Jokey Kulübü, filin hareketini Tarım ve Orman Bakanlığı öğretecek, kale zaten sabit bir yapıdır hareket edemez diye karar alsa alkışlayacak insanlar yönetiyor ülke satrancını.

Zeynep Gürcanlı, Dünya: AK Parti hükümeti, ABD’de yeni Başkan Joe Biden’a da hazırlık çerçevesinde dışarıda giderek “uzlaşmacı” ya da “savunmacı” bir politikaya geçerken; içeriye, Türkiye kamuoyuna yönelik Batı karşıtı, İsrail karşıtı, “değerli yalnızlık” mesajlarını daha da sertleştiriyor.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com