Rusya: Ukrayna ile savaş çıkması düşüncesi bile kabul edilemez

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Vladimirovna Zaharova, Rusya ile Ukrayna arasında savaş çıkması düşüncesinin bile "kabul edilemez" olduğunu söyledi.

KRONOS 27 Ocak 2022 DÜNYA

ABD ve AB ülkeleri ile NATO, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeyi planladığına dair art arda açıklamalar yapıyor. Komşusunu işgal edecek olmakla suçlanan Rusya’dan önemli bir açıklama geldi. Rusya Dışişleri bakanlığı sözcüsü Mariya Vladimirovna Zaharova, Rusya ile Ukrayna arasında savaş çıkması düşüncesinin bile “kabul edilemez” olduğunu belirtti.

“KİMSEYE SALDIRMAK NİYETİMİZ YOK”

Rusya Dışişleri bakanlığı sözcüsü Mariya Vladimirovna Zaharova Rusya ve Ukrayna-NATO arasındaki gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu.  Zaharova, “Ülkemizin kimseye saldırmak niyetinde olmadığını defalarca belirttik. Halklarımız arasında bir savaş düşüncesinin bile kabul edilemez olduğunu düşünüyoruz” dedi.


 

Kırım’ı Ukrayna’dan 2014 yılında ilhak eden ve Ukrayna’nın doğusundaki isyanı destekleyen Rusya, Ukrayna’nın yanı sıra Belarus’ta da güçlerini artırdı. Kiev, Rusya’nın doğu Ukrayna’daki ayrılıkçı çatışmanın Moskova ile hiçbir ilgisi olmayan bir iç savaş olduğu yönündeki açıklamasını reddediyor ve Rusya’nın ayrılıkçıları karada gizli güçlerle desteklediğini dile getiriyor.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com