Rusya devlet televizyonu ‘Savaş kimlerin işine gelir?’ diye sorup Erdoğan’ın fotoğrafını yayınladı

İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinden Boris Johnson’a, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emmanuel Macron’a birçok ismin yer aldığı liste televizyonda yayınlanmasından sonra sosyal medyada gündem oldu.

KRONOS 21 Şubat 2022 DÜNYA

Rusya devlet televizyonu, “Savaş kimlerin işine gelir” sorusunu sordu ve aralarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da olduğu liderlerin fotoğraflarını paylaştı.

Rusya ile Ukrayna arasında gerilim Putin ve Biden’ın bir zirve için prensipte anlaştığını duyurması ile azaldı. Ancak Rusya devlet televizyonunda yayınlanan bir program gerilimi körüklemeye yetti.

Sözcü’nün aktardığına göre Rusya devlet televizyonu Rossiya 1’de yayınlanan bir programda sunucu, “Hangi liderlerin savaşa ihtiyacı var” diye bölüm hazırladı. Sunucunun hazırladığı listede aralarında birçok lider yer alırken, bunların gerekçeleri de söylendi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Sözcü’nün aktardığına göre İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinden Boris Johnson’a, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emmanuel Macron’a birçok ismin yer aldığı liste sosyal medyada gündem oldu.


 

Putin’e yandaş olduğu bilinen sunucu Dmitry Kiselyov, Ukrayna ordusunun ülkenin doğusunda binlerce insanı öldürdüğünü öne sürerken, bu gerilimin arkasında da batılı liderlerin olduğunu iddia etti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com