Pervin Buldan siyaseti bırakacağını açıkladı

Eski HDP Eş Genel Başkanı ve DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan siyaseti bırakacağını açıkladı. “Şu an düz bir milletvekili, Van milletvekili olarak görevime devam ediyorum. Bu da artık benim siyasette son dönemim” dedi.

KRONOS 19 Şubat 2024 GÜNDEM

DEM Parti Van milletvekili Pervin Buldan, “Milletvekilliğim bittikten sonra artık siyaseti bırakacağım” dedi.

Artı TV’deki yayına katılan katılan Buldan, “Hiçbir şekilde siyasetin yanından köşesinden, bucağından geçmeyeceğim” ifadelerine yer verdi.

İnsan hakları mücadelesini siyaset dışında farklı kurumlarda sürdüreceğini belirten Buldan şu sözlere yer verdi:

“MÜCADELENİN FARKLI YÖNLERİ, FARKLI ALANLARI VAR”
“Mücadele etmek farklı bir şey, elbette ki bu mücadele milletvekilliğinden ibaret değil, mücadelenin farklı yönleri farklı alanları vardır, bir yerinden tutarız. Bu mücadeley6i bırakmak bize yakışmaz elbette ama siyasi arenada değil tabii, onun dışında farklı mecralarda bir sürü alan var. insan hakları kurumları var. Bu kurumlardan bir tanesinde bu mücadeleye destek sunarım.”


KENAN EVREN’LE ANISI
Buldan, programda, Kenan Evren’le karşılaşmasını da anlattı. Lise öğrencisiyken bir arkadaşıyla birlikte Hakkari’yi temsilen Ankara’ya gönderildiklerini aktaran Buldan, katıldıkları bir törende Evren’le karşılaştığını söyledi. Evren’in yakalarındaki Hakkari ismini görünce kendilerine, “Kuyruklulardan mısınız?” diye sorduğunu belirten Buldan, Evren’in ne kastettiğini anlamadığı için kendisine bir cevap veremediklerini söyledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com