Pentagon’dan Rusya iddiası: Üst düzey silahları tükeniyor

Pentagon'dan üst düzey bir yetkili, Rusya'nın bomba, silah ve benzeri mühimmatının tükenmek üzere olduğunu duyurdu. Pentagon'un iddiasına göre Rusya ilerleyen günlerde basit bomba ve mühimmatlara güvenmek zorunda kalacak.

KRONOS 25 Mart 2022 DÜNYA

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde ikinci aya girilirken, ABD’den dikkat çekici bir iddia geldi. ABD Savunma Bakanlığı’nda (Pentagon) görevli üst düzey isimlerden Colin Kahl, Rusya’nın hassas güdümlü mühimmatının tükenmek üzere olduğunu duyurdu.

Rusya’nın bu tür silah ve bombalarının tükenmesiyle birlikte, basit bomba ve mühimmatlara güvenmek zorunda kalacağı da belirtildi.

Kahl, Rusya Devlet Başkanı Putin’in NATO ile savaşmayı göze alamayacağını da dile getirdi. İngiliz The Guardian gazetesine konuşan üç farklı ABD’li kaynak da Rusya’nın hassas güdümlü mühimmatının yüzde 60’ının azaldığını öne sürmüştü.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Savunma Bakanlığı bünyesindeki Savunma Politikası Bakan Yardımcısı olarak görev alan Kahl, “Rusya, Pekin için 6 hafta ya da 6 ay önce olduğundan daha büyük bir stratejik yük halinde” dedi. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın başlamasından önce, Şubat ayında Rusya ve Çin ortaklıklarının “limiti olmadığını” açıklamış ve birbirlerini destekleyeceklerinin garantisini vermişti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com