‘Ohh dolar düşüyor’ diyen Cem Küçük gündem oldu

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ün canlı yayında tartıştığı hukukçu Ersan Şen'e "Ekonomi iyiye gidiyor, ohh dolar düşüyor" sözleri, dolar 17 lirayı aşınca yeniden gündem oldu.

KRONOS 08 Haziran 2022 GÜNDEM

Dolar bu sabah itibariyle 17 lira sınırını, euro ise 18 lirayı aştı. Durum böyle olunca, Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük’ün Prof. Dr. Ersan Şen’le Habertürk canlı yayınındaki tartışması sosyal medyada yeniden gündeme geldi.

CEM KÜÇÜK: HEM FAİZ HEM DOLAR DÜŞÜYOR 

2021’in aralık ayında Habertürk’teki canlı yayında, ekonomik kriz ve dövizdeki ani değişimler konuşulmuş; Cem Küçük, Ersan Şen’in önceki açıklamalarını hatırlatarak “Sayın Ersan Şen’in tüm argümanları çöktü. ‘Sıcak para girmeden dolar düşmez’ demişti, yanıldı. Hem faiz hem döviz düşüyor. Verecek cevabı yok. Bu çok iyi bir sistemdir. Ekonomi iyiye gidiyor, milletin ekonomisi düzeliyor. Moralin bozulmasın” ifadelerini kullanmıştı.

Küçük’e yanıt veren Şen ise “Devlet o garantileri kimin cebinden ödeyecek, hangi vatandaşın cebinden ödeyecek. Rahmetli Turgut Özal söyledi bu sistemin ne kadar yanlış olduğunu. Sen söylediğin yalanlara inan” demişti.


 

Bu sırada Cem Küçük’ün elini göğsüne aşağı yukarı götürerek, “Ohh dolar düşüyor, ohh faiz düşüyor, faiz lobileri üzülüyor” demesi dikkat çekmişti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com