Kulis: CHP için iki kenti kaybetme riski var

Kulislere göre CHP’de olup kaybetme riski taşınan iki il var. İzmir'de ise oy kaybı bekleniyor.

KRONOS 22 Mart 2024 GÜNDEM

Yerel seçimlere kısa bir süre kala partiler son hesaplarını da yapıyor. Kulislere göre CHP önceki yerel seçimde küçük oy farklarıyla kaybettiği Giresun’u yeniden almayı da hedef olarak koyarken Kırıkkale, Zonguldak, Uşak, Kastamonu’da sürpriz yapmak istiyor. Ancak CHP’de olup kaybetme riski taşınan iki il var. CHP’de Edirne ve Kırklareli için “bıçak sırtı, kaybetme riski var” deniyor.

Gazete Duvar’ın haberine göre CHP’de İzmir’de 2019 seçimlerinde yüzde 58 olan oy oranının yüzde 42-43’lere kadar düşebileceği, hatta ilçe kaybının da yaşanabileceği konuşuluyor. CHP’lilerin kazanılmasına kesin gözüyle baktığı Ankara içinse “oy farkı ne olacak” hesabı yapılıyor.

ANTALYA BIÇAK SIRTI

Eskişehir’de son haftalarda el değiştirme riskinin azaldığı konuşuluyor. Ancak Antalya’da durum “bıçak sırtı” olarak değerlendiriliyor. Hatay içinse adaylık sürecinde çok yıpranmış olmasına karşın Lütfü Savaş’ın kazanması sürpriz olmayacak.

CHP önceki yerel seçimde küçük oy farklarıyla kaybettiği Giresun’u yeniden almayı hedefliyor. Kırıkkale, Zonguldak, Uşak, Kastamonu’da da sürpriz sonuçlar bekleniyor.


 

Ancak CHP’de olup kaybetme riski taşınan iller de var. Edirne ve Kırklareli kaybedilme riski bulunan iki şehir. CHP’de bu iki kent için “bıçak sırtı, kaybetme riski var” deniyor.

CHP’lilerin kazanılmasına kesin gözüyle baktığı Ankara içinse “oy farkı ne olacak” hesabı yapılıyor. Ankara’da Etimesgut, Gölbaşı ve Polatlı ilçelerinin de kazanılması durumunda belediye meclisinde çoğunluğun da elde edilebileceği beklentisi hakim.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com