Kardeşi tarafından öldürülen KHK’lı doktor toprağa verildi

Ankara'da kanser hastası olan anneleriyle birlikte yaşayan iki kardeş, gece yarısı çamaşır makinesi yüzünden kavga etmiş, veri mühendisi olan Baran Aldemir, abisi KHK'lı doktor Özgür Aldemir'i bıçaklamıştı. 2016’da Mustafa Kemal Üniversitesi’nden ihraç edilen doktor Aldemir (42), kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

KRONOS 22 Nisan 2023 GÜNDEM

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

  Ankara’nın Yenimahalle ilçesi, Ragıp Tüzün Caddesi’nde anneleriyle birlikte yaşayan Özgür ve Baran Aldemir kardeşler arasında, 17 Nisan’da gece yarısı çalıştırılan çamaşır makinesi yüzünden tartışma çıktı.

  Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine veri mühendisi Baran Aldemir, KHK’lı olan doktor ağabeyi Özgür Aldemir’i göğsünden bıçaklayarak öldürdü. Baran Aldemir, çağırılan polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

  DHA’nın haberine göre; Ankara Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Özgür Aldemir için Ahmet Efendi Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Cenazeye aile bireyleri ve yakınları katıldı. Doktor Aldemir, kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

  Mustafa Kemal Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak görev yaparken ihraç edilen Özgür Aldemir 42 yaşındaydı.

  “BANA TOKAT ATTI KENDİMİ KAYBETTİM”
  Baran Aldemir polisteki ifadesinde, çamaşır makinesini çalıştırdığını; ancak geç olduğu için ağabeyinin tepki gösterdiğini söyleyerek, “Aramızda tartışma çıktı. Tartışma sırasında ağabeyim bana tokat attı. Ben daha sonra kendimi kaybetmişim” dedi.

  Baran Aldemir, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.


  “İKİSİ DE ÇOK İYİ İNSANLARDI”
  Kardeşlerin komşusu Cahit Demir, “İkisi de çok iyi insanlardı. Kavgaları, gürültüleri olmazdı. 10 senedir kapı komşum. Biri doktor, diğeri de mühendis, biz de olayın şokundayız. Annesi kanser hastasıydı. Ambulans ve ekip arabalarının geldiğini gördüğümde şaşırdım. Gece 01.30- 02.00 civarı ağabeyini bıçakla öldürmüş, annesi araya girmeye çalışmış ama engel olamamış. Bir anlık sinirle olmuş” dedi.

  Takip Et Google Haberler
  Takip Et Instagram
  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com