Kanser hastası tutuklu gazeteci Mevlüt Öztaş için imza kampanyası

"Cezaevinde kalamaz" raporuna rağmen tahliye talebi reddedilen gazeteci Mevlüt Öztaş için imza kampanyası başlatıldı.

KRONOS 12 Haziran 2020 GÜNDEM

ANKARA – Cezaevinde yakalandığı kanser nedeniyle hayati tehlikesi bulunan gazeteci Mevlüt Öztaş için Change.org sitesinde “Mevlüt Öztaş’ın Hayati Tehlikesi Var Acil Tahliye Edilmeli” adıyla imza kampanyası başlatıldı. İmza kampanyasının muhatabı ise Adalet Bakanlığı.

Mevlüt Öztaş’ın kızı Büşra Öztaş tarafından başlatılan kampanya metninde şu ifadeler kullanıldı:

“Merhabalar ben Büşra Öztaş, tutuklu gazeteci Mevlüt Öztaş’ın kızıyım. Twitterda denk geldiniz mi bilmiyorum ama uzun zamandır sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Daha fazla bilgi almak isterseniz Twitter kullanıcı adım: @schrodingerk42

Babam 2.5 yıldır cezaevinde ve kendisine pankreas kanseri teşhisi konuldu.Kanserde en önemli şey moral motivasyondur ancak babam şu anda tek başına bu süreci atlatmaya çalışıyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ZAYIF

Bunun dışında böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, hipertansiyon ve astım rahatsızlıkları var. Bir de şimdi cezaevlerinde korona virüs olduğuna dair iddialar var. Virüs de biliyorsunuz ki kronik rahatsızlığı ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar için çok riskli babam iki durumu da taşıyor, bundan dolayı çok korkuyoruz.

HASTANE CEZAEVİNDE KALAMAZ RAPORU VERDİ

Ankara Dışkapı Eğitim Araştırma Hastahanesi’nden cezaevinde kalamayacağına dair heyet raporu aldık bununla mahkemeye tahliye talebinde bulunduk raporda hayatını tek başına idame ettiremez cezaevinde kalamaz yazmasına rağmen talebimiz reddedildi. Şimdi hukuki olarak gerekli işlemleri yapıyoruz ancak zaman bizim için çok önemli şu aşamada ve görünen o ki 2-3 aydan önce sonuç alamayacağız. Babamın acil şekilde cezaevinden çıkıp tedavisine evinde, ailesinin yanında devam etmesi gerekiyor.

Ben babası için çırpınan bir evladım ve desteğinize ihtiyacım var lütfen bana yardım edin babam ölmesin!”

Kampanyaya burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz!

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com