Saldırıya uğrayan İyi Partili İde, ‘Geçmişte değer verdiğimiz…’

KRONOS 28 Aralık 2019 GÜNDEM

Evinin önünde saldırıya uğrayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde, kendisine yönelik saldırıyla ilgili ” Saldıranlar 7-8 kişiydi. Hele ki geçmişte kıymet verdiğimiz insanların talimatı ile olması hakikaten yakışmıyor” dedi.

Saldırganların kendisine saldırdığı sırada ruhsatlı silahının yere düştüğünü söyleyen İde, saldırganların silahı gördükten sonra kaçtığını söyledi.

İde, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Benim ruhsatlı silahım var. O yere düşünce onu görüp kaçtılar.

Bir süredir bu konuda hadiseler oluyor diğer meslektaşlara da… Bir süredir böyle bir bilgimiz vardı bir hazırlık olduğuna dair. Daha dikkatli ve temkinli davranıyorduk.

Yazılarla ilgili bir takım tehditler geliyordu ama bunları çok önemsemiyordum. Hoş olmayan şey fikri bir mücadelenin sokağa düşürülmüş olması. Hiç kimseye yakışmıyor. Hele ki geçmişte kıymet verdiğimiz insanların talimatı ile olması hakikaten yakışmıyor ama netice itibari ile yaşandı.”

NE OLMUŞTU

Murat İde’nin, KRT’de 11:00’da yayınlanan “Burası Çok Önemli” isimli programın ardından evine giderken, yol boyunca kendisini 3 aracın takip ettiği, saldırıyı 7-8 kişilik bir grubun gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yeniçağ’ın haberine göre İde’nin yumruklu, sopalı saldırıda ruhsatlı silahını çektiği ve havaya ateş ederek kurtulduğu belirtildi. İde’nin silahını çekmesinden sonra saldırganların kaçtığı, olay yerine polislerin gelmesinin beklendiği öğrenildi.

Gazeteci İde, hem KRT’deki programları hem Yeniçağ gazetesindeki yazıları nedeniyle MHP tarafından eleştiriliyordu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com