İsrail’deki maçlar savaş nedeniyle ertelendi

Hamas'ın İsrail'e karşı başlattığı 'Aksa Tufanı' operasyonu sonrası UEFA, İsrail'deki mevcut güvenlik durumu nedeniyle ülkede yapılması planlanan tüm maçları erteledi.

KRONOS 09 Ekim 2023 SPOR

Hamas, İsrail’e yönelik son yılların en büyük saldırısını gerçekleştirdi. İsrail ordusu ‘savaş durumu alarmı’ ilan etti. Bölgede sıcak temas sürerken, ülke genelindeki spor organizasyonları da durma noktasına geldi. Avrupa futbolunun en üst yönetim organı UEFA, İsrail’deki mevcut güvenlik durumu nedeniyle ülkede yapılması planlanan tüm maçları erteledi.

UEFA’dan yapılan açıklamada, “İsrail’deki mevcut güvenlik durumu ışığında UEFA, önümüzdeki birkaç hafta içinde İsrail’de yapılması planlanan tüm maçları, zamanı gelince onaylanacak yeni tarihlerle erteleme kararı aldı” ifadeleri kullanıldı.

İsrail’de oynanması planlanan ama ertelenen maçlar şöyle:

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri:

12 Ekim: İsrail-İsviçre

2025 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası:

12 Ekim: İsrail-Estonya

17 Ekim: İsrail-Almanya

2024 UEFA 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası:

11 Ekim-17 Ekim: İsrail, Belçika, Cebelitarık ve Galler’in katıldığı mini turnuva

Bu arada açıklamada, “UEFA, 2024 Avrupa Elemeleri Kosova-İsrail maçının başlangıçta planlanan 15 Ekim tarihinde oynanıp oynanamayacağını veya ertelenmesi gerekip gerekmediğini değerlendirmek için birkaç gün daha ayırdı” bilgisi verildi.

UEFA’nın, durumu yakından izlemeye devam edeceği ve yeni tarihler ve gelecek diğer fikstürlerde olası değişiklikler hakkında karar vermeden önce ilgili tüm takımlarla iletişim halinde kalacağı belirtildi.

BASKETBOL MAÇLARI DA ERTELENDİ

Avrupa basketbolunun en prestijli organizasyonu olan THY EuroLeague’de mücadele eden İsrail ekibi Maccabi Tel Aviv’in önümüzdeki hafta Milano ile oynayacağı müsabaka da ertelendi. Öte yandan EuroCup turnuvasında mücadele eden İsrail temsilcilerinin de maçları ertelendi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com