Tutuklu eski Yargıtay üyesine AYM’nin işkence kararının kopyası da verilmedi

Tutuklu bulunduğu Keskin Cezaevinde gardiyanların fiziksel saldırısına uğrayan eski Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur'a, bir başka davada işkenceyi tespit eden Anayasa Mahkemesi kararı mektupla gönderildi, ancak mektuptan o karar çıkarıldı.

KRONOS 16 Kasım 2020 GÜNDEM

Hüsamettin Uğur, kızı Nalan Dilara Uğur ile.

Dört yıldır Kırıkkale Keskin Cezaevinde tutuklu bulunan eski Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur’un kızı Nalan Dilara Uğur, babasına mektupla gönderdiği Anayasa Mahkemesi kararının verilmediğini duyurdu.

“OLAY ÖRGÜSÜ BENZEDİĞİ İÇİN…”

Nalan Dilara Uğur, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, “Bir anayasa mahkemesi kararı yolladım babama. Olay şöyle: Darp ediyorlar, doktor darp izine rastlanmadı diyor, soruşturmayı zaten işkenceci olan kişiler yürütüyor, takipsizlik veriliyor. Anayasa mahkemesi ise işkencecilerin tüm gizleme çabalarına rağmen işkence var diyor ihlal kararı veriyor. Sanırım olay örgüsü bizim olay örgüsüyle aynı olduğu için cezaevinin eli ayağına dolanmış ve kararı babama vermemişler” ifadelerini kullandı.

“PTT’DE FOTOĞRAFINI MI ÇEKMELİYİM”

Uğur, hiçbir gerekçe gösterilmeden kararın verilmediğini belirterek, Ve ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’ne şöyle seslendi: “Vermemeleri için bi gerekçe belirtmek zorunda olmalarına rağmen belirtmeyip, mektubun içinden bu kararı aldıklarını gizleyip ‘biz öyle bir şey görmedik’ demişler. Mektubun içine koyduğum evrakları nasıl belgeleyebilirim? Çalışanlarınız resmen yolladığım evrakları kaçırıyorlar. Bundan sonra mektup yollarken PTT’de önce mektubun içine eklediğim evrakları videoya mı çekmeliyim? @ctekurumsal”

Hüsamettin Uğur, geçtiğimiz Temmuz ayında 5 gardiyanın saldırısına uğrayarak işkence görmüş, açılan soruşturma sonucunda olayın üstü kapatılarak takipsizlik verilmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com