İddia: Sedat Peker, Erdoğan’la helalleşme videosu çekti

Gazeteci Timur Soykan, Sedat Peker'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la helalleşme videosu çektiğine dikkat çekti: "Çekildiğinden en ufak bir şüphem yok. Kendisinin yapacağı açıklamalar ile ilgili videoları güvendiği noktalara kesinlikle göndermiştir."

KRONOS 02 Mayıs 2022 GÜNDEM

Gazeteci Timur Soykan, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in suskunluğunun başlamasından önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ‘helalleşme’ videosundan bahsettiğini ancak daha sonra bu videonun gelmediğine dikkat çekti. Soykan “Helalleşme videosunun çekildiğinden en ufak bir şüphem yok. Veya diğer videolar, kendisinin yapacağı açıklamalar ile ilgili videoları güvendiği noktalara kesinlikle göndermiştir” dedi.

Halk TV’de yayınlanan Can Coşkun ile Haber Masası programına konuk olan gazeteci Timur Soykan, Sedat Peker’in video yayınlamaya başlaması üzerinden geçen bir yılda yaşanan süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sedat Peker’i birilerinin tasfiye etmeye karar verdiğini ve Alaattin Çakıcı’nın cezaevinden çıkartılmasıyla bu kararın verildiğine işaret eden Soykan, “Balkanlarda bir süre kendisi rahat bir şekilde yaşamaya devam etti. Oradan bir iki paylaşım da yaptı hatta. Önce Berat Albayrak’ı da suçladı. Ve bununla ilgili bazı paylaşımları oldu ama genel bir sessizlik içindeydi” diye konuştu.

Peker’in anlattıklarının normal bir ülkede yer yerinden oynayacak iddialar olduğunu belirten Soykan, Peker’in SADAT, Sezgin Baran Korkmaz, kokain ticaretiyle ilgili Türkiye’nin bir rota olduğu ve Kutlu Adalı suikasti ile ilgili açıklamalarını hatırlattı.

‘İDDİALARDAN SONRA YARGI HAREKETE GEÇMEDİ’

Bu iddiaların hiçbirinde yargının harekete geçmediğini ve silah olarak kullanıldığını söyleyen Soykan, “Biz yargıdaki bu çetenin yapılanmanın rüşvetle bu işleri yapanlar kim öğrenemiyoruz. Ve bunun karşısında tamamen suskun, bu işleri geçiştirmeye çalışan bir iktidarla karşı karşıya kaldık” dedi.

Soykan, “Sadece yer altı dünyasının figürü değil o aynı zamanda AKP iktidarı döneminde siyasetle çok iç içe bir figür. Pek çok siyasiyle buluşmaları da olan biri. O anlamda Sedat Peker’in yer altıyla yer üstünün birleştiği noktada olması onun bilgisini de çok daha boyutlu ortaya koyuyor. Anlatmaya devam ederse yaratacağı etkinin çok daha büyük olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.


DELİ ÇAVUŞ HESABI

Sedat Peker’in artık Twitter’da farklı hesaplarla da paylaşımlarda bulunduğunu belirten Soykan, ‘Deli Çavuş’ hesabını işaret etti.

Soykan, yıldönümünde bu işin tekrar hareketlenmesinin, Türkiye’nin Suudi Arabistan ile ilişkilerinin düzeltilmeye çalışıldığı bir döneme denk gelmesi ve Türkiye’nin bir seçim atmosferine girmiş olmasına denk gelmesinin Peker’in yeni ifşaatlarla ortaya çıkacağının sinyali olduğunu ifade etti.

‘HELALLEŞME VİDEOSU ÇEKİLDİĞİNDEN EN UFAK ŞÜPHEM YOK’

Peker’in suskunluğunun başlamasından önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ‘Helalleşme’ videosundan bahsettiğini ancak daha sonra bu videonun gelmediğinin hatırlatılması üzerine Soykan “Helalleşme videosunun çekildiğinden en ufak bir şüphem yok. Veya diğer videolar, kendisinin yapacağı açıklamalar ile ilgili videoları güvendiği noktalara kesinlikle göndermiştir” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com