Gözler Merkez Bankası’ndan çıkacak faiz kararında

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu’nun faiz kararı öncesi döviz kurları tüm hafta boyunca olduğu gibi güne sakin bir başlangıç yaptı.

KRONOS 19 Kasım 2020 EKONOMİ

Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu toplantısının ardından saat 14.00’te faiz kararını açıklayacak. Ekonomi yönetimindeki değişim ve sonrasında oluşan faiz artışı beklentisiyle birlikte döviz kurları yüzde 10’u aşan değer kayıpları yaşamıştı. Piyasaların beklentisi, toplantıdan faiz artışı kararının çıkması yönünde.


Bu haber de ilginizi çekebilir: 

d Gözler Merkez Bankası’ndan çıkacak faiz kararında

d Gözler Merkez Bankası’ndan çıkacak faiz kararında

 

TOBB Ekonomi Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, “Yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor. Yüksek faizin nelere mal olduğu ortada. Yüksek faizle yatırım yapılabilir mi? İstihdam sağlanabilir mi? Üretim yapılabilir mi? Mümkün değil. Yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz lazım” demmişti.

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın görevinden alınıp yerine Naci Ağbal’ın atanması, ardından Berat Albayrak’ın istifasıyla boşalan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın getirilmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi ve hukukta reform söylemiyle bir süredir piyasalarda olumlu bir seyir izleniyor. Ancak uzmanlar bu gidişatı uzun vadeli görmüyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com