Gazeteci Hüseyin Sümer hayatını kaybetti

Ekonomi gazeteciliğinin önde gelen isimlerinden Hüseyin Sümer hayatını kaybetti. Sümer bir süredir kolon kanseri tedavisi görüyordu.

KRONOS 22 Kasım 2022 GÜNDEM

Eski Zaman gazetesi ekonomi yazarı ve Ankara Haber Müdürü Hüseyin Sümer, kolon kanseri sebebiyle hayatını kaybetti.

Uzun üredir kanserle mücadele eden Sümer’in son safhaya gelen hastalığı sebebiyle birkaç gün önce durumunun ağırlaştığı, önce Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırıldığı, daha sonra ise Gölbaşı Devlet Hastanesi’ne yatırıldığı öğrenildi. Bu sabah aniden kalbi duran Sümer bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ekonomi gazeteciliğinin önemli isimlerinden biri olan Sümer, Zaman gazetesine el konulmasına kadar olan dönemde gazetede birçok görev üstlendi.

Son olarak gazetenin Ankara haber merkezinde çalışan Sümer, tüketici hakları ve enerji piyasası başta olmak üzere ekonomiyle ilişkin analizleri ve haber-yorumlarıyla tanınıyordu.

Hüseyin Sümer, Zaman’ın kapatılmasının akabinde bir süre emlak işleriyle uğraştı. Hastalığının belli olması ve ilerlemesi üzerine ise, emlakçılığı bırakmak zorunda kaldı.

Sümer evli ve iki çocuk babasıydı.

Hüseyin Sümer’in cenazesi, vasiyeti üzerine memleketi İzmir’e götürülecek. 23 Kasım Çarşamba günü öğlen namazına müteakip Torbalı Dirmil Köyü’nde defnedilecek.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com