Eşi de mahpus: Cezası Yargıtay’da onanan ev hanımı da Edirne’de tutuklandı

Kapatılan bir dernekte çalıştığı için verilen 7 yıl 9 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Rümeysa Som Meriç üzerinden Yunanistan'a geçmeye çalıştığı iddiasıyla tutuklandı. İki çocuk annesi Som'un 8 yıl 9 ay ceza verilen eşi de tutuklu bulunuyor.

SEVİNÇ ÖZARSLAN 02 Mayıs 2023 GÜNDEM

Ev hanımı Rümeysa Som'un 8 ve 12 yaşında iki kızı bulunuyor.

KHK ile kapatılan bir dernekte çalıştığı için Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında 7 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası Yargıtay’da onanan ev hanımı Rümeysa Som bu akşam üzeri Edirne’de tutuklandı.

Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a geçmeye çalışan ve Yunan güvenlik birimleri tarafından geri itilen Rümeysa Som’un 8 ve 12 yaşında iki kızı bulunduğu ve eşi Ahmet Som’un da 31 aydır Sakarya Ferizli Cezaevinde tutuklu olduğu öğrenildi.

17 Kasım 2020’de eşiyle birlikte tutuklanan Rümeysa Som 10 gün sonra tahliye edilmişti. Tutuksuz yargılanan ve 7 yıl 9 ay hapis cezası verilen Som’un dosyası Yargıtay tarafından onanınca yurt dışına çıkmaya karar verdiği belirtildi.

Kapatılan kitap ve kırtasiye mağazası NT’de müdür olarak görev yapan Ahmet Som (44) da aynı soruşturmalar kapsamında 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Rümeysa Som’un Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu olduğu öğrenildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com