DP lideri Uysal: Dolar yolsuzluğu ile siyasetlerini finanse ediyorlar

DP lideri Gültekin Uysal, AKP'nin siyaseti finanse etme usulünün değiştiğini belirterek, "Eskiden belediyeler üzerinden 'imar yolsuzluğu' ile siyasetlerini finanse ediyorlardı; artık o yetmiyor, Merkez Bankası üzerinden 'dolar yolsuzluğu' ile finanse ediyorlar." dedi. 

KRONOS 25 Aralık 2021 GÜNDEM

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, iktidarın çalma konusunda teknoloji geliştikçe yeni yöntemler bulduğuna işaret ederek, “Eskiden belediyeler üzerinden ‘imar yolsuzluğu’ ile siyasetlerini finanse ediyorlardı; artık o yetmiyor, Merkez Bankası üzerinden ‘dolar yolsuzluğu’ ile finanse ediyorlar.” dedi.

DP lideri Uysal, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, AKP’nin siyaseti finanse etme usulünün değiştine dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı: “AKP’nin siyaseti finanse etme usulü değişti; İmar rantından dolar rantına… Eskiden belediyeler üzerinden “imar yolsuzluğu” ile siyasetlerini finanse ediyorlardı; artık o yetmiyor, Merkez Bankası üzerinden “dolar yolsuzluğu” ile finanse ediyorlar. Durmak yok, soymaya devam!”

İktidarı teknoloji geliştikçe çalma konusunda yeni yöntemlerin bulmakla suçlayan Uysal, “Eskiden ayakkabı kutularında çalarlardı teknoloji geliştikçe yeni yöntemler icad ediyorlar.” ifadesini kullandı.

Ülkede kravatlı bir soygun yaşandığını kaydeden Uysal, ” O gece hangi bürokrat ve siyasetçiler 18 TL’den $ bozdu? Maliye Bakanı Nebati, Berat Albayrak ile görüşüyor. Gazi Erçel örneği ortada! İşlem yapan bürokrat ve siyasetçiler birgün bulunur, hesabı sorulur!” değerlendirmesinde bulundu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com