Cezaevindeki eski Yargıtay üyesi: ‘Cinayet hükümlülerini bana karşı kışkırtmaya çalışıyorlar’

Afyonkarahisar Cezaevi’nde hükümlü olarak tutulan eski Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur, cinayet hükümlülerinin kendisine karşı kışkırtılmaya çalışıldığını söyledi. Nalan Dilara Uğur, babasına zarar gelmesi halinde Adalet Bakanlığı’nın sorumlu olacağını belirtti.

KRONOS 11 Kasım 2021 GÜNDEM

Hüsamettin Uğur, kızı Nalan Dilara Uğur ile.

Eski Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur, tutuklu bulunduğu Kırıkkale Keskin Cezaevi’nde gardiyanların fiziksel saldırısına uğramış, ardından olay takipsizlikle sonuçlanmıştı. Afyonkarahisar Cezaevi’ne nakledilen Uğur’a yönelik cezaevi yönetimi baskısı burada da sürüyor. Geçtiğimiz günlerde mahpuslara “hakkınızı arayın” dediği için hakkında soruşturma açılan Uğur, bu kez de cinayet hükümlülerinin kendisine karşı kışkırtılmaya çalışıldığını kaydetti.


 

Babasıyla yaptığı telefon görüşüne ilişkin Twitter hesabından paylaşım yapan Nalan Dilara Uğur, babasının, “Cinayet hükümlülerinin arasında ismim geçiyor yalan yanlış uydurma bilgilerle, resmen bu sefer de onları bana karşı kışkırtmaya çalışıyorlar” şeklindeki sözlerini aktardı.

‘BABAMIN SAÇININ TELİNE ZARAR GELSE…’

“Cezaevi yönetimi babama bu yolla zarar vermeye çalışıyorsa sormazlar mı ‘cinayet hükümlüsüyle aynı koridorda dahi tutman yasakken sen bu mahkumları neden bir araya getirdin de zarar vermelerine imkan sağladın’ diye?” diyen Nalan Dilara Uğur, “Babamın saçının teline zarar gelse sorumlusu Afyon cezaevi yönetimidir, suç duyurularımızı işleme almayan savcılardır, infaz hakimidir, görmeyen duymayan adalet bakanlığıdır. Sorumluluğu böyle numaralarla üstünüzden atamazsınız” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com