BTS: Çin’e gidecek tren değildi, o tren şov amaçlıydı

Birleşik Taşımacılık Sendikası, TCDD Taşımacılık AŞ’nın Çin'e gidecek trenle ilgili halkı yanılttığını belirterek, “Cuma günü yola çıkartılıp gönderilen trenin vagon yükleme tarihleri ile, Pazar günü tekrar Çin’e doğru yola çıkan trenin tarihleri farklıdır." ifadesini kullandı.

KRONOS 07 Aralık 2020 GÜNDEM

Çin'e giden ihraç treni Maltepe'den geri dönmüş.

TCDD Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun 4 Aralık Cuma günü katıldığı törenle İstanbul’dan Çin’e uğurlanan “ilk ihracat treni”nin Maltepe istasyonundan Halkalı Garı’na geri getirilmesiyle ilgili Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) yeni bir iddiada bulundu.

Birleşik Taşımacılık Sendikası, 4 Aralık tarihinde Çerkezköy’den Çin’e gönderilen trenin toplamda yaklaşık 160 km yol kat edip İstanbul Maltepe’ye vardıktan sonra, üzerinden tüm flama ve pankartlar toplanarak, önce Halkalı’ya, oradan da Çerkezköy’e geri gönderildiğini belirtti.

Sendika tarafından yapılan, resmi makamlar tarafından “yola çıkmadan hemen önce” gümrük işlemleri ve Çin’den gelen ilave talepler için Halkalı’ya uğramıştır.” şeklindeki ifadelerin çelişkili ve gerçek dışı beyan olduğuna işaret edildi.

Birleşik Taşımacılık Sendikası, TCDD Taşımacılık AŞ’nın, halkı yanılttığını belirterek, “Cuma günü yola çıkartılıp gönderilen trenin vagon yükleme tarihleri ile, Pazar günü tekrar Çin’e doğru yola çıkan trenin tarihleri farklıdır. Çünkü, konu basına yansıyınca, apar topar bu yüklemeler tamamlanmıştır “denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu farklılığı, TCDD Taşımacılık AŞ, Cuma ve Pazar gününe ait 2 ayrı tren resimlerini paylaşarak, farkında olmadan İTİRAF etmiştir. Çünkü tren dizisinde yer alan tüm konteynerler değişmiştir ve bunu paylaştıkları fotoğraflardan anlamak mümkündür! Yani Pazar günü yola çıkan trenin yükü ve gideceği yer ile Cuma günü şov amaçlı tören için yola çıkan trenin yükü ve gideceği yer farklıdır.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com