Bozdağ: Adalet Allah’ın emridir, emirlere itaat edeceğiz

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Adalet bir yandan Allah’ın emridir... Bütün bu emirlere de itaat eden bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz.

KRONOS 07 Nisan 2022 GÜNDEM

Yargıda Birlik Derneği’nin iftar programına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Yargı bağımsızdır ve tarafsızdır” görüşünü savundu. Bozdağ, “Adalet bir yandan Allah’ın emridir, bir yandan medeniyetimizin, kültürümüzün, tarihimizin bize olan emridir. Biz adalete hizmet ederken bütün bu emirlere de itaat eden bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

ADELET BİR YANDAN AHLAH’IN EMRİDİR’

Adil olmanın Türk tarihinin ve kültürünün bir emri olduğunu söyleyen Bozdağ, şunları söyledi:

“Türkiye’mizin bundan sonra hukuk devleti anlayışının güçlenmesi, yargıdaki görev yapan meslektaşlarımızın ehliyet ve liyakatinin arttırılması, liyakatin vazgeçilme bir esas olarak uygulanması, adaletin vaktinde tecelli etmesi, milletimizin yargıdan beklentilerinin vaktinde doğru bir biçimde adil kararlarla yerine getirilmesi, yargı görevi yapan her bir arkadaşımızın ayrı ve özel vazifesidir. Zira adalet bir yandan Allah’ın emridir, bir yandan medeniyetimizin, kültürümüzün, tarihimizin bize olan emridir. Biz adalete hizmet ederken bütün bu emirlere de itaat eden bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz.”

‘O GECE SABAHA KADAR NÖBET TUTTULAR’

Türkiye’de Gülen cemaatinin ‘belini kıran ilk adımın’ 12 Ekim 2014’de HSK seçiminde yargıda birliğin çıkardığı adayların kazanmış olması olduğunu söyleyen Bozdağ, “12 Ekim bu açıdan Türk milletinin ve devletinin bağımsızlığı ve hukukun üstünlüğü, demokrasimizin mevcudiyeti ve geleceği bakımından tarihi bir dönüm noktasıdır. Acaba o gün seçim kaybedilmiş olsaydı Türkiye’de neler olur, neler yaşanırdı” ifadelerini kullandı.


 

15 Temmuz’da Türkiye’nin tarihinin yeniden şekillendiğini iddia eden Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ankara’sı, İstanbul’u, İzmir’i, Diyarbakır’ı, 81 il ve ilçemizde adli olan her yerde arkadaşlarımız o gece sabaha kadar nöbet tuttular.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com