Bombaların altında sığınakta bebeğini dünyaya getirdi

Sığınakta doğan Mia bebek Ukrayna’nın ‘mucize bebeği’ olarak adlandırıldı, kısa sürede ülkede gündem oldu. Doğumevi doktoru, dün başka bir bebeğin daha dünyaya geldiğini söyledi.

KRONOS 26 Şubat 2022 DÜNYA

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 23 yaşındaki bir kadın, bombaların altında sığınakta bebeğini dünyaya getirdi. Hastane bombalandığı için doğum sığınakta gerçekleşti.

Rus işgalinin üçüncü gününde bomba sesleri ile yankılanırken, sığınak olarak kullanılan bir metro istasyonundan yüz güldüren bir haber geldi. Dışarıdaki silah sesleri yükselirken, yerel saatle akşam 20.30’da Mia bebek dünyaya geldi. Mia bebek Ukrayna’nın ‘mucize bebeği’ olarak adlandırıldı, kısa sürede ülkede gündem oldu.

İSMİ MİA OLDU

Mia’nın doğumundan hemen sonra çekilen fotoğraflar, Ukraynalı politikacı Hannah Hopko tarafından Facebook’ta paylaşıldı. Küçük Mia, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında doğan tek bebek değil.

Annenin izniyle paylaşımda bulunan bir doğumevi doktoru, dün başka bir bebeğin daha dünyaya geldiğini söyledi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan doktor, hastanenin bombalandığını bu yüzden doğumun bodrum katındaki sığınaklarda meydana geldiğini duyurdu.

Öte yandan, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin üçüncü gününde halk, geceyi yine sığınaklarda ve metro istasyonlarında geçirdi.

Ukrayna’nın kuzeydoğusundaki Kharkiv’de, halkın metro istasyonlarına sığındığı ve vagonların içinde uyuduğu görüldü. İngiliz Daily Mail gazetesi, yaşananları İkinci Dünya Savaşı sırasındaki Blitz saldırılarına benzetti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com