Bitcoin sert düştü

Hafta sonu Bitcoin ve diğer kripto paraların yüzde 20'ye yakın değer kaybetmesi küçük yatırımcıları endişelendirdi.

KRONOS 06 Aralık 2021 EKONOMİ

10 bine yakın kripto para birimi içinde "en değerlisi" diye nitelenen Bitcoin son günlerde düşüşe geçti.

Amerikan Merkez Bankası’nın (Fed) aylık 120 milyar dolar tutarındaki teşvik paketinde kasım ayından itibaren tenkisata gitmesi ve 2022 yılında faiz artışına başlanabileceğine dair beklentiler kripto paraları vurdu.

Başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kripto paralarda bir günlük değer kaybı yüzde 20’ye yaklaştı. 57 bin dolar civarında seyreden Bitcoin 47 bin dolara geriledi.

DÜŞÜŞLER “ALIM FIRSATI” OLARAK GÖRÜLMEDİ

Yeni halka açılan şirketlerin piyasa değeri ise toplam 50 milyar dolar azaldı. Sosyal medya yoluyla küçük yatırımcılar arasında popüler olan hisse sepeti ise yüzde 14 değer kaybetti.

Profesyonel spekülatörler, risklerden son 20 yılın en hızlı çıkışını yaparak bunu halihazırda ilan etti.

Kripto para yatırımcılarının işlem yapabilmeleri için hesaplarında hisse senetlerinin düşmeye başladığı 26 Kasım’a kıyasla 250 milyar dolar daha az para var.


 

Miller Tabak + Co. Stratejisti Matt Maley, “Düşüşlerde alım geçen hafta iyi işlemedi. Bu yüzden perakende işlem yapanlar biraz geri adım atabilir. Bu yıl arz/talep denkleminin arz tarafından önemli bir rol oynamalarından dolayı, küçük yatırımcıların eksikliği boğalar için istenmeyen bir gelişme.” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com