Tutuklu eski Yargıtay üyesinin dilekçesine ‘el yazısı’ engeli

Cezaevinde bulunan eski Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur’un dilekçesi “el yazısıyla yazıldığı” gerekçesiyle 500 kilometre yol yapıp giden avukatına verilmedi.

KRONOS 13 Ocak 2022 GÜNDEM

Hüsamettin Uğur, kızı Nalan Dilara Uğur ile.

Fiziki saldırıya uğradığı Kırıkkale Keskin Cezaevi’nden Afyon T Tipi Cezaevi’ne nakledilen eski Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur’a yönelik hak ihlalleri devam ediyor. Son olarak Uğur’un uğradığı kötü muamele ve işkenceleri yazdığı dilekçesi, tam 500 kilometre yol yaparak yanına giden avukatına verilmedi. Gerekçe olarak da “el yazısı dilekçe veremez” denildi. Bilgisayar kullandırılmayan Uğur, elle yazdığı dilekçede cezaevinde uğradığı kötü muameleyi anlatmıştı.

Nalan Dilara Uğur, babasının uğradığı ‘dilekçe’ eziyetini sosyal medya hesabından duyurdu. Pandeminin bahane edildiğini kaydeden Uğur, “Gardiyanlar çarşı pazar gezdikten sonra babamın üst aramasını sarılırcasına yapabiliyor. Biz açık görüşüyoruz babama sarılabiliyoruz. Ama avukat görüşü HALA pandemi bahane edilerek babamın evrak alıp veremeyeceği sesini duyuramayacağı kapalı ortamda yaptırılıyor” dedi.


 

500 KİLOMETRE YOL YAPAN AVUKATA DİLEKÇE VERİLMEDİ

Nalan Dilara Uğur şöyle devam etti: “Babamdan evrak almak için 500 km yol yapan avukatına “el yazısı dilekçe veremez” denilerek dilekçeler teslim edilmiyor. El yazısı evrak avukata teslim edilmez diye bir şey olabilir mi? Bilgisayar kullandırmadıkları mahkum başka türlü nasıl dilekçe yazabilir?”

‘HER TÜRLÜ SUÇU İÇEREN BİR ŞİKAYET DİLEKÇESİ’

“tesadüfe bakın ki 500 km yol yapıp gitmesine rağmen avukata teslim etmesine izin vermedikleri dilekçe cezaevi hakkında görevi kötüye kullanma suçundan işkenceye kadar her türlü suçu içeren bir şikayet dilekçesi @adalet_bakanlik @ctekurumsal @erincsagkan @barolar”

6 yıla yakındır tutuklu olan Hüsamettin Uğur, 10,5 yıl hapis cezasına çarptırılmış, bu cezası Yargıtay’ca onanmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com