Baronlar Savaşı kitabının yazarı Soykan: Saray’daki bir güruh suç örgütlerine hizmet ediyor

Baronlar Savaşı 'Zindaşti Olayı'nın Perde Arkası kitabını yazan gazeteci Timur Soykan, Sedat Peker’in Erdoğan'ın hukuk danışmanı Burhan Kuzu ile ilgili iddialarının “çok önemli” olduğunu kaydederek, “Saray’daki bir güruh suç örgütlerine hizmet ediyor” dedi.

KRONOS 08 Ağustos 2021 GÜNDEM

Organize suç örgütü Sedat Peker, dün kendisine ait Twitter hesabından eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu’nun birçok kirli ilişkisini deşifre etti. Kuzu’nun yargıya kurduğu baskının yanı sıra İranlı uyuşturucu baronu Naci Zindaşti ile olan ilişkisine dair de önemli bilgiler veren Peker, Kuzu’nun para ile adli tıp raporu ayarladığını, ayrıca da mahkemelere baskı yaparak dosya da kapattığını kaydetti.

Peker’in yeniden gündeme getirdiği Zindaşti olayına ilişkin Baronlar Savaşı ‘Zindaşti Olayı’nın Perde Arkası kitabına imza atan gazeteci Timur Soykan, Peker’in iddialarının küçümsenmemesi gerektiğini belirterek, birçok yeni bilginin de ilk kez ortaya çıktığını söyledi.

‘SARAY’DAKİ BİR GÜRUH SUÇ ÖRGÜTLERİNE HİZMET EDİYOR’

Peker ifşaatında “Çok önemli, peşinden gitmemiz gereken yeni bilgiler var” diyen Soykan, “Sedat Peker, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Cumhurbaşkanı danışmalarının nasıl bir vurgun mekanizması oluşturduğunun altını çiziyor. Bu gerçekten çok önemli bir konu. Saray’daki bir güruh suç örgütlerine hizmet ediyor” ifadelerini kullandı.

‘CUMHURBAŞKANI HUKUK POLİTİKALARI KURULU ÜYESİ, PEKER’E BERABER SUÇ İŞLEMEYİ TEKLİF EDİYOR’

Peker’in dediği gibi Burhan Kuzu’nun İranlı uyuşturucu baronu Zindaşti’nin serbest bırakılması için hakimleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın santralinden aradığını, hakimlerin de bunu ifadesinde anlattığını kaydeden Soykan, o hakimin ifadesindeki ilgili bölümü de paylaşarak, şöyle devam etti: “Sedat Peker’in anlattığı çok önemli bir olay var. İran eski Cumhurbaşkanı Rafsancani’nin akrabası Roya Abidini’nin çok büyük miktardaki kayıt dışı parasının konteynerle İskenderun Limanı’na getirildiğini yazdı. Burhan Kuzu bu paranın Türkiye’ye sokulması için de devreye girmiş. Kuzu, Peker’den Roya Abidini’yi korumasını istemiş. Peker ‘ABD ile sıkıntı yaşarız’ diyerek kabul etmiyor, ‘Sen de karışma’ diyor. Yani; Cumhurbaşkanı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi, Peker’e beraber suç işlemeyi teklif ediyor. Hangisi suç örgütü lideri hangisi siyasi.”

‘ALİYE UZUN’UN SARAY’DA ÇEKİLMİŞ ÇOK SAYIDA FOTOĞRAFI VAR, AĞAR’LA DA VAR’

Timur Soykan’ın Twitter hesabındaki paylaşımları şöyle devam etti:
“Peker bu işi Burhan Kuzu’ya Aliye Uzun’un getirdiğini anlatıyor. Aliye Uzun kim? , Kendisi AKP’nin Beşiktaş ilçe örgütünde çalışıyor. AKP’nin üst düzey yöneticileriyle bolca fotoğrafları var. İşin garibi Aliye Uzun’un ‘http://aliyeuzun.com’ sitesinde halen Saray’da çekilmiş çok sayıdaki fotoğrafı duruyor. İnternet sitesinde şirketlere danışmanlık yaptığını yazıyor. Galerisinde Mehmet Ağar ile fotoğrafı da var. Sarayda da bol bol poz vermiş. Ayrıca Aliye Uzun, 15 Temmuz’un 1. yıldönümünde Trump Towers’a dev bir Erdoğan posteri asmış ve yandaş medyada bolca alkışlanmıştı.”

‘ALİYE UZUN, ZİNDAŞTİ’YE T.C VATANDAŞLIĞI VAAT EDİP, BURHAN KUZU İLE TANIŞTIRDI’

“Zindaşti Zorlu Center’daki dairesinde Aliye Uzun ile nasıl tanıştığını anlattı. İfadesine göre; misafirleriyle alem yaparken kendilerine hayat kadını getiren kişiyi aradı. Bu kişi İstanbul’da değildi, Zindaşti’yi Aliye Uzun’a yönlendirdi. Zindaşti, Aliye Uzun ile birlikte oldu. Aliye Uzun, Zindaşti’ye T.C vatandaşlığı vaat etti. Zindaşti’yi Burhan Kuzu ile tanıştırdı. Aliye Uzun parayı alamayınca Zindaşti’nin kucağında oturduğu fotoğrafı sosyal medyada paylaştı. Bu olay nedeniyle Zindaşti ile Aliye Uzun arkasındaki mafya grubu Sarıyer’de çatıştı.”


‘ARANIYORDU AMA İSTANBUL’DA GEZİYORDU’

“Bu sırada Zindaşti’nin hasmı, Baronlar Savaşı’nın diğer tarafı Orhan Ünğan hapisteydi. Zindaşti’nin kızının öldüğü saldırıyı azmettirmekle suçlanıyordu. Saldırıyla ilgisinin olmadığını, Zindaşti’ye hizmet eden Burhan Kuzu’nun hakimlere baskıyla 4 yıl tutuklu kaldığını savundu. Orhan Ünğan tutukluyken Nisan 2020’de kardeşi İlhan Ünğan Bağdat Caddesi’nde öldürüldü. İlhan Ünğan aslında abisiyle aynı davada 2 müebbet istemiyle gıyabında yargılanıyordu. Yani aranıyordu. Ama İstanbul’da geziyor. Hatta sahte pasaportlarla yurt dışına tatile gidip dönüyordu.”

‘ÜNĞAN, YARGIDA İSTANBUL GRUBU İSİMLİ ÇETEYİ ANLATTI, DURUŞMANIN SES KAYDI KAYBOLDU’

“Kardeşi öldürüldükten sonra Ünğan duruşmada yargıda İstanbul Grubu isimli bir çete olduğunu söyledi. İddiaya göre; tek tek isimler vererek hakim, savcı ve yargı bürokratlarını rüşvet almakla suçladı. Ancak duruşmanın kaydı ortadan kayboldu. ‘Ses sistemi arızalanmış’ denildi. Bir gün bu duruşmanın kaydı ortaya çıkarsa kimlerin duruşmanın sesini kimlerin yok ettiği de anlaşılacaktır. Orhan Ünğan’ın şikayetiyle hakkında dava açılan Burhan Kuzu ifadesinde kendi isminin öne atılarak başka isimlerin gizlendiğini söylüyordu. Yani birilerine ‘Konuşurum’ mesajı veriyordu.”

‘BURHAN KUZU, SEDAT PEKER’E BAŞVURMUŞ’

“Bu noktada yeni bir bilgiye daha ulaşıyoruz. Burhan Kuzu, Sedat Peker’e başvurmuş ve Orhan Ünğan’ın kendisine zarar vermemesi ve şikayetlerini geri çekmesi için devreye girmesini istemiş. Sedat Peker de adamlarını göndererek Orhan Ünğan’a bunu iletmiş. Peker’in iddiasına göre; Ünğan şikayetini geri çekme karşılığında Burhan Kuzu’yu kullanmaya başlamış. Ünğan Bolu’daki bir uyuşturucu davasında 12 yıl hapis cezası almıştı ve bu ceza kesinleşmişti. Burhan Kuzu kesinleşmiş yargı kararını değiştirmek için Bolu Adliyesi’ne gitmiş. Yetmiyor. Daha önce birlikte hareket ettiği Zindaşti’nin avukatı İlker Dağlı hakkında kırmızı bülten çıkartılması için İnterpol Daire Başkanlığı’yla görüşüyor. İlker Dağlı, İlhan Ünğan’ın öldürülmesini azmettirmekle suçlanıyor.”

‘BÜTÜN KURUMLAR, SARAY’IN DEVASA GÖLGESİ ALTINDA ÇÜRÜMÜŞ’

“Sedat Peker’in ifşasında Adli Tıp Kurumu raporları için de Burhan Kuzu’nun devreye girdiğine dair çok önemli bir örnek var. Bütün kurumlar, Saray’ın devasa gölgesi altında çürümüş. İddiaya göre: Adli Tıp Kurumu raporlarının bile parayla satıldığı bir ülke burası. Bütün gün şehitleri ağzından düşürmeyenlerin OYAK’ı yağmasında yeni bir örnek gördük. Baronlar Savaşı’nda iki suç örgütü polisler satın almıştı ve birbirleri hakkında soruşturmalar açtırıyordu. Bu ülkenin yeni sistemi tam olarak budur.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com