Bakan Bozdağ’ın ‘şampanya’ açıklamasına Kılıçdaroğlu tepkisi: Bakalım Ayasofya Camii propagandası ne zaman başlayacak

Adalet Bakanı Bozdağ'ın toplumu ikiye bölen 'şampanya' açıklamasına tepki yağıyor. Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu da tepki gösterenlerden biri. Sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Bakalım Ayasofya Camii propagandası ne zaman başlayacak. Bunlar için her şey reklam." dedi.

KRONOS 27 Nisan 2023 GÜNDEM

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “14 Mayıs akşamı ya şampanya patlatıp sabaha kadar kutlayanlar olacak ya da temiz alnını şükür için secdeye koyup Rabb’ine hamdedenler olacak” açıklamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Bakalım Ayasofya Camii propagandası ne zaman başlayacak. Bunlar için her şey reklam. Hiçbir kutsalları yok, müşterekler yok, sadece propaganda” dedi.

Kılıçdaroğlu Twitter’dan şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili gençler, ülke olarak önümüzde bir eşik var ve bu eşiği hep birlikte aşabilmek için sana ihtiyacımız var demiştim. Tek bir oyla bu ülkeyi bu tartışmalardan çekip çıkaracaksın. Ortadoğu bataklığının kodları ile konuşan siyasetçileri emekli edeceksin. Oyunu sakın boşa harcama.

Bakalım Ayasofya Camii propagandası ne zaman başlayacak. Bunlar için her şey reklam. Hiçbir kutsalları yok, müşterekler yok, sadece propaganda. Ortak değerlerimizi ne hale getirdiler? Temiz alın çalmayanın, çırpmayanın, harama el sürmeyenin, halkını aç bırakmayanındır. Nokta!”


NE OLMUŞTU?
Adalet Bakanı ve AKP milletvekili adayı Bekir Bozdağ, “Şanlıurfa Eşraf Buluşması”nda açıklamalarda bulunmuş, 14 Mayıs’ta 2 fotoğraftan biriyle karşılaşılacağını ifade etmiş, “Ya şampanya patlatıp kutlayanlar olacak ya da alnını şükür için secdeye koyup Rabb’ine hamdedenler olacak” demişti. Toplumu ikiye bölen bu yaklaşım kamuoyunda tepkilere sebep olmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com