Babacan’dan ‘dolar’ açıklaması: Bunlar daha iyi günler

Dolar/TL kurunun bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,70'in üzerini görmesine DEVA Partisi lideri Babacan tepki gösterdi ve "Dolar kurunu 7’nin altında tutmak için 120 milyar doları yok ettiler. Merkez Bankası'nın net rezervi eksi 30 milyar dolar" dedi.

KRONOS 23 Eylül 2020 EKONOMİ

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Genel Başkanı Ali Babacan, hükümetin ekonomi politikasını eleştirerek, “Bunlar daha iyi günler” dedi.

Koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra bir süre tedavi gören ve rahatsızlığını atlatan Babacan, FOX TV’de “İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” programına katıldı.

‘VERİLERLE OYNAMAK BEYHUDE ÇABA’

Dün TÜİK tarafından açıklanan tüketici güven endeksi verilerini değerlendiren Babacan, “Rakamı ister 80 ister 90 açıklayın. Verilerle oynayarak güveni artırmak beyhude çaba. İnsanlarımız gerçekleri görüyor. Hangi veriye bakarsanız bakın Haziran 2018’den sonra tepetaklak” dedi.

“120 MİLYAR DOLARI YOK ETTİLER”

Hükümetin para politikasını eleştiren Babacan, “Para politikası yanlış, çünkü Merkez Bankası bağımsız değil. Dolar kurunu 7’nin altında tutmak için 120 milyar doları yok ettiler. Merkez Bankası’nın net rezervi eksi 30 milyar dolar. Bunlar daha iyi günler. Merkez Bankası, hükümetin sözüyle hareket ettiği için durum bu hale geldi. Hükümetin, elin ayağını Merkez Bankası’ndan çekmesi lazım” diye konuştu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir: 

d Babacan’dan ‘dolar’ açıklaması: Bunlar daha iyi günler

d Babacan’dan ‘dolar’ açıklaması: Bunlar daha iyi günler

d Babacan’dan ‘dolar’ açıklaması: Bunlar daha iyi günler

 

Babacan, orta vadeli ekonomi planının zamanı geçmesine rağmen açıklanmadığını söyledi: “Dolar kurunun yükselmesinin önüne geçmek için bir adım atılmış olurdu. Hükümeti bir kez daha 8 Ağustos’ta yayınladığımız çözüm önerilerini uygulamaya çağırıyoruz.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com