Anket: İstanbul, Ankara ve İzmir’de son durum

AREA Araştırma'nın İstanbul, Ankara ve İzmir anketine göre CHP'li adaylar önde. İstanbul'da İmamoğlu ile Kurum arasındaki fark ise 3 puana yaklaştı.

KRONOS 27 Mart 2024 GÜNDEM

AREA Araştırma, İstanbul Ankara ve İzmir’de yapılan yerel seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. Buna göre üç büyükşehirde de CHP’li belediye başkan adayları Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Cemil Tugay önde görünüyor.

Üç büyükşehirde yapılan anket kapsamında Seçmene “Büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde oy tercihiniz ne olur?” diye soruldu.

Ankara’da CHP’nin adayı Mansur Yavaş yüzde 60,1 ile önde. Mal varlığı tartışmalalarıyla gündemden düşmeyen AKP adayı Turgut Altınok ise Yavaş’ın 30,5 puan gerisinde.

İSTANBUL’DA 2,8 PUANLIK FARKLA İMAMOĞLU ÖNDE

İstanbullu seçmenin oy tercihinde ilk sırada yüzde 42,8 ile CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu yer alıyor. İmamoğlu’nu yüzde 40 oyla AKP’nin adayı Murat Kurum, onu da yüzde 6,2 oy ile Yeniden Refah Partisi’nin adayı Mehmet Altınöz takip ediyor.

Anket çalışmasının İstanbul’daki araştırmasında kararsız/ hiçbiri diyenlerin oranı yüzde 12,6 olarak tespit edildi.

İZMİR’DE CEMİL TUGAY ÖNDE

İzmirli seçmenin oy tercihinde ilk sırada yüzde 42,4 ile CHP’nin adayı Cemil Tugay yer alıyor. Tugay’ı yüzde 38,7 ile AKP’nin adayı Hamza Dağ takip ederken onu da yüzde 8 oy ile İYİ Parti’nin adayı Ümit Özlale takip ediyor.

Anket çalışmasının İzmir’deki araştırmasında kararsız/ hiçbiri diyenlerin oranı yüzde 14,9 olarak belirlendi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com