AKP’li yöneticinin tehdit ettiği Prof. Özgür Demirtaş: Vız gelir, tırıs gider

Londra'da patlak veren swap savaşında yabancı yatırımcılara TL kapısının kapatılmasını eleştiren Prof. Demirtaş, AKP Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı tarafından tehdit edildi. Demirtaş'ın cevabı gecikmedi: "Sizden korkmuyorum."

KRONOS 24 Mart 2021 EKONOMİ

Prof. Dr. Özgür Demirtaş

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı Kenan Aydın, “Kurt kışı geçirir, fakat yediği ayazı unutmaz. Sizin de bu yaptıklarınız yanınıza kâr kalmaz.” diyerek Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ı tehdit etti.

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde ekonomi dersleri veren Prof. Dr. Demirtaş, Türk Lirası swap (dolar-TL takası) işlemlerinde faizin yüzde 1.000’i bulduğuna işaret etmişti.


 

Demirtaş şahsi Twitter hesabında, “Londra swap hareketi 2018’in kopyası. Oraya verilen TL’yi kısarak sadece kısa dönemi kurtarırsınız, makyaj olur… Ama bilin ki yağmur yağıyor, o makyaj eninde sonunda akar…” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’li Aydın, Demirtaş’ın mesajının altında tehdit dolu şu sözlere yer verdi: “Ekonomi üzerinden operasyon çekmeye çalışanlara ve onlara çanak tutanlara bir çift sözümüz olacak: ‘Kurt kışı geçirir, fakat yediği ayazı unutmaz’ Sizin de bu yaptıklarınız yanınıza kâr kalmaz.”

Tehditkâr sözler karşısında sessiz kalmayan Demirtaş, “Siz beni tehdit ettiniz diye doğruları söylemekten vazgeçeceğimi mi sanıyorsunuz? Tehditleriniz VIZ gelir TIRIS gider. Korkmuyorum. Hodri Meydan.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com