AKP’li Fakıbaba’nın ‘Şenyaşar’ pişmanlığı: ‘Terör olayı’ dedim, kendimi affedemedim

Şenyaşar ailesinin katledilmesi olayında ilk anda "terör" açıklaması yapan AKP'li eski bakan Eşref Fakıbaba'dan, son tutuklamalar sonrası yeni açıklama geldi.

KRONOS 25 Nisan 2022 GÜNDEM

Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit’in Şanlıurfa Adliyesi önündeki adalet arayışları 410 gün sonra karşılık buldu. Suruç Devlet Hastanesi’nde yaralı Celal Şenyaşar ile babası Esvet’in öldürülmesine ve güvenlik kamerası kayıt cihazlarının sökülmesine ilişkin AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi ve üç akrabası tutuklandı.

Tutuklama kararı sonrası AKP Şanlıurfa Milletvekili ve eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba’dan dikkat çekici bir açıklama geldi. Fakıbaba, ilkin “Terör olayı” demiş, ardından bu ifadeden ötürü utandığını söylemişti.


 

halktv.com.tr’den İsmail Saymaz’a konuşan Fakıbaba, vicdanının sesini dinlediğini söyledi.

‘TERÖR OLAYI’ DEDİĞİM İÇİN KENDİMİ AFFEDEMEDİM’

Fakıbaba, şunları söyledi: “Ben ne hakimim, ne savcıyım, ne avukatım. Vicdanımın sesini dinledim. Bana terör olayı olarak anlatılmıştı. Ben de dedim ki ‘PKK yapmış.’ Bakandım, o zaman. Bana göre bu, devlet adamına yakışır konuşma olmadı. Ama bana öyle söylendi, ben de öyle bir ifadede bulundum. Keşke söylenmeseydi, keşke öyle bir ifadede bulunmasaydım. İki gün sonra baktım ki, Allah rahmet eylesin, bu adamların dükkanına gitmişim. Devletin bakanıyım. Adamlar PKK’lı olsa bana bir şey yapmaları lazımdı. Beni güler yüzle uğurlamışlar. Sonradan belli oldu. Bunlar PKK’lı değil, HDP’ye oy veren vatandaşlar. Buna saygı duyarım. HDP’ye oy vermek ayıp değildir. ‘Terör olayı’ dediğim için kendimi affedemedim.”

NE OLMUŞTU?

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınları seçim çalışmaları sırasında işyerlerini ziyaret ettiği Şenyaşar ailesine saldırmış, başlayan olaylarda Celal, Adil, Mehmet, Fadıl ve Ferit Şenyaşar kardeşler çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

AKP’li Yıldız’ın yakınları Suruç Devlet Hastanesi’nde de saldırılarını sürdürmüş, ağır yaralı Celal ve Adil Şenyaşar ile hastaneye çocuklarını ziyarete giden baba Hacı Esvet Şenyaşar eşi Emine Şenyaşar’ın gözleri önünde linç edilerek katledilmişti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com